Voor het tweede jaar op rij mag Knokke-Heist zich de meest gastronomische stad of gemeente van West-Vlaanderen noemen. Op maandag 13 december stelde Gault&Millau namelijk zijn nieuwe gids voor 2022 voor en maar liefst 37 restaurants uit onze badplaats krijgen een vermelding.
Het beste restaurant van onze gemeente blijft Bartholomeus van Bart Desmidt. Het concept van de sterrenchef viel vorig jaar al in de prijzen en dit jaar behoudt Desmidt de score van 18 op 20. Op de tweede plaats vinden we Sel Gris terug met de stempel ‘Stijgers aan de top’. Dit sterrenrestaurant stijgt namelijk met een half puntje naar 17 op 20. Boo Raan, die dit jaar een Michelinster kreeg, wordt ook door Gault&Millau beloond met een 14 op 20.
Naast deze gevestigde waarden, kregen maar liefst zeven restaurant hun eerste vermelding in de gids: Dah Makan (14), Alexandra (13), Blanco (13), Le Chardonnay (13), Le Beau19 (12), Luxo (12) en Tomatous (12).
Wist je trouwens dat Knokke-Heist ook een eigen gids heeft? Eerder dit jaar bundelden recensenten van Gault&Millau alle betere adressen in de regionale gids “A Taste of Knokke-Heist 2021”, uit sinds 31 augustus 2021. Je vindt er niet enkel toprestaurants maar ook ambachtslieden, delicatessezaken, cocktailbars en zoveel meer. Zoek je nog een eindejaarsgeschenkje? De gidsen zijn te koop in het Toerismekantoor (Zeedijk 660).